ACCA

FAQ Accelerate - wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać :)

Opracowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi na najbardziej popularne pytania związane z programem Accelerate - zachęcamy do lektury naszego FAQ! 

 

1. Czym jest program Accelerate?

Accelerate to program wspierający studentów akademickich w kontynuowaniu zdobywania kwalifikacji ACCA. Accelerate oferuje studentom skorzystanie ze znacznej zniżki finansowej na zwolnienia z egzaminów ACCA oraz zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej.

 

2.Kto może skorzystać z programu Accelerate?

Z programu Accelerate skorzystać mogą studenci akademiccy z wybranych roczników, realizujący na studiach Akredytowany Program ACCA. Rejestracja odbywa się na 3. roku studiów licencjackich oraz na 1. roku studiów magisterskich.

W obecnej edycji programu, do 30 czerwca 2017 r., Accelerate jest dostępny dla studentów z programów:

 • Akademia Leona Koźmińskiego, Finanse i Rachunkowość, specjalność: Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa oraz Audyt i kontrola zarządcza w biznesie – 1. rok studiów magisterskich
 • Politechnika Białostocka, Wydział Zarządzania, Zarządzanie, specjalność: Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA - 1. rok studiów magisterskich
 • Szkoła Główna Handlowa, Finanse i Rachunkowość – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wydział Finansów i Ubezpieczeń, Finanse i Rachunkowość, specjalność: Rachunkowość - ścieżka ACCA – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Finansów i Prawa, Finanse i Rachunkowość – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów, Finanse i Rachunkowość, specjalność: Rachunkowość Międzynarodowa – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów, Master Studies in Finance – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Wydział Zarządzania, Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw, specjalność: Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczy, Ekonomia, specjalność: Finanse w przedsiębiorstwach – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Gdański, Wydział Zarządzania, Finanse i Rachunkowość, specjalność: Rachunkowość ACCA – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, Rachunkowość i Zarządzanie Finansami – 1. rok studiów magisterskich,
 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia – 2 .rok studiów magisterskich.

 

3.Jakie są korzyści z programu Accelerate?

Program Accelerate wspiera studentów z Akredytowanych Programów ACCA w kontynuowaniu zdobywania kwalifikacji ACCA jeszcze podczas studiów akademickich.

Korzyści z programu Accelerate to:

 • skorzystanie ze znacznej zniżki na zwolnienia z egzaminów ACCA i zwolnienie z opłat rocznych w ACCA do ukończenia studiów – to oszczędność aż do 898 funtów w stosunku do rejestracji w ACCA w standardowym trybie, rocznych opłat i skorzystania ze zwolnień z egzaminów F1-F9,
 • zwiększenie szans na uzyskanie atrakcyjnego zatrudnienia i wyższych zarobków - mediana miesięcznego wynagrodzenie studentów i członków ACCA w Polsce: 19 500 zł brutto (dane za Goldman Recruitment Salary Survey 2016)
 • możliwość połączenia dyplomu renomowanej uczelni ze statusem studenta ACCA, czyli osoby zdobywającej międzynarodową kwalifikację biznesową dla top-finansistów – to doskonały sposób na wzbogacenie swojego CV oraz skuteczne wyróżnienie się na rynku pracy i spośród innych absolwentów!
 • dołączenie do międzynarodowego grona studentów ACCA i udział w wydarzeniach organizowanych specjalnie dla nich – wzbogacisz na nich swoje kompetencje i zaczniesz rozwijać swój profesjonalny networking!

 

4.Jak skorzystać z programu Accelerate?

Aby skorzystać z programu Accelerate, należy odebrać z Uczelni zaświadczenie, tzw. List Accelerate, zawierające unikalny kod Accelerate, a następnie zarejestrować się w ACCA przed 30 czerwca 2017 r. zgodnie z przewodnikiem po rejestracji Accelerate.

 

5. Jak się zarejestrować w ACCA w ramach programu Accelerate?

Aby zarejestrować się w ACCA w ramach programu Accelerate, należy do 30 czerwca 2017 wypełnić internetowy formularz rejestracyjny:

Rejestracji można dokonać:

 • podczas spotkania Accelerate na Uczelni (sprawdź terminy spotkań w Kalendarium ACCA)
 • w trakcie internetowego spotkania rejestracyjnego z przedstawicielami ACCA: wybierz pasujący termin i zapisz się na spotkanie poprzez formularz online>> 
 • samodzielnie, korzystając z przewodnika po rejestracji Accelerate (do pobrania tu >>)

 

Zachęcamy do zapoznania się na naszej stronie z FAQ dotyczącym rejestracji w ACCA w ramach programu Accelerate >>.

 

6.Co muszę zrobić po ukończeniu studiów, aby zachować warunki programu Accelerate?

Najpóźniej 12 miesięcy* od ukończenia studiów musisz:

 • podejść do minimum 1 egzaminu w sesjach ACCA,
 • dostarczyć ACCA dyplom i suplement do dyplomu potwierdzające ukończenie studiów (w wersji elektronicznej, w języku angielskim).

*obowiązujący Cię termin znajdziesz w Liście Accelerate – zaświadczeniu wydawanym przez Twoją Uczelnię.

 

7.Co się stanie, jeśli nie podejdę lub nie zdam egzaminu w ACCA w wyznaczonym terminie?

Jeśli nie podejdziesz w wyznaczonym terminie do minimum 1 egzaminu w ACCA, na Twoim koncie zostaną naliczone standardowe opłaty za zwolnienia z egzaminów ACCA:

 • 72 GBP za każdy egzamin F1 - F3;
 • 97 GBP za kazdy egzamin F4 - F9. 

Jeśli podejdziesz do egzaminu, ale go nie zdasz, nie stracisz zniżek finansowych na zwolnienia z egzamiów. Niezaliczony egzamin będziesz mógł poprawić w wybranej, kolejnej sesji ACCA :)

 

8.Jakie będą konsekwencje, jeśli w wyznaczonym terminie nie dostarczę ACCA dyplomu i suplementu do dyplomu?

Brak tych dokumentów spowoduje cofnięcie zwolnień z egzaminów ACCA.

 

9.Kiedy będę mógł zdawać dalsze egzaminy obowiązujące w ACCA?

Już od momentu zarejestrowania się jako student ACCA Accelerate możesz zapisywać się i zdawać dalsze egzaminy w ACCA. Do pierwszego z nich musisz przystąpić najpóźniej w ciągu 12 miesięcy od oficjalnej daty ukończenia studiów. Obowiązującą Cię datę znajdziesz w "Liście Accelerate" z Uczelni.

 

10.Jakie opłaty wiążą się z udziałem w programie Accelerate?

Rejestrując się w ACCA w ramach programu Accelerate ponosisz jednorazowy koszt opłaty rejestracyjnej w wysokości £79, a od ukończenia studiów, koszt rocznej składki w ACCA (w 2017 r. w wysokości £95). Studenci Accelerate są zwolnieni ze składki rocznej w ACCA do momentu ukończenia aktualnych studiów.

Po ukończeniu studiów dostarczysz ACCA dyplom i suplement do dyplomu - będzie to podstawą do potwierdzanie zwolnień z egzaminów ACCA. Za każde z nich będzie Cię obowiązywała opłata w wysokości £10 (a więc max. £90, jeśli Twój Akredytowany Program upoważnia Cię do zwolnień z egzaminów F1-F9). 

 

11.Jakie dokumenty potrzebne są do rejestracji w ACCA w ramach programu Accelerate?

Do rejestracji Accelerate potrzebne są następujące dokumenty w wersji elektronicznej (PDF; JPG; JPEG):

 • List Accelerate odebrany z uczelni (z dziekanatu lub od Koordynatora ACCA),                                    
 • zdjęcie twarzy,
 • dowód tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

 

12.Nie mam jeszcze wszystkich potrzebnych do rejestracji dokumentów. Czy mimo to mogę wziąć udział w spotkaniu Accelerate na uczelni lub internetowym spotkaniu rejestracyjnym?

Oczywiście! Zarówno na spotkaniu Accelerate na uczelni jak i podczas internetowego spotkania rejestracyjnego będziesz mógł rozpocząć wypełnianie formularza, zapisać go i zakończyć rejestrację po skompletowaniu potrzebnych dokumentów.

 

13.Kiedy i w jaki sposób można zapłacić opłatę rejestracyjną w wysokości £79?

Opłatę rejestracyjną w wysokości £79 należy uiścić w trakcie rejestracji online w ACCA, czyli do 30 czerwca 2017 r. Płatności dokonuje się w trybie online, za pomocą karty kredytowej, karty płatniczej albo poprzez system PayPal.

  

14.Na czym będą polegały internetowe spotkania rejestracyjne?

Podczas internetowych spotkań rejestracyjnych przedstawiciel ACCA będzie przeprowadzał uczestników krok po kroku przez rejestrację w ACCA w ramach programu Accelerate; będzie to również czas na zadawanie pytań o zasady programu Accelerate.

 

15.Kiedy organizowane są internetowe spotkania rejestracyjne?

 • wtorek, 20 czerwca, godz. 17.00 - 18.00
 • wtorek, 27 czerwca, godz. 16.00 - 17.00
 • środa, 28 czerwca, godz. 18.00 - 19.00
 • czwartek 29 czerwca, godz. 18.00 - 19.00

 

16.Chcę wziąć udział w jednym z internetowych spotkań rejestracyjnych. Jak się na zgłosić?

Otwórz link, wybierz pasującą datę i zapisz się na internetowe spotkanie rejestracyjne wypełniając krótki formularz online. Wraz z e-mailem potwierdzającym zapis na spotkanie otrzymasz dane do zalogowania się na internetową platformę WebEx.

 

17.Rejestruję się w ACCA w ramach programu Accelerate samodzielnie. Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie rejestracji?

Pobierz i skorzystaj z przewodnika po rejestracji online w ACCA w ramach programu Accelerate:

Zwróć szczególną uwagę na:

 • krok 3:  „Your details - Employment Status”: wybierz ‘Studying with an ACCA partner programme’, a w polu poniżej wpisz kod Accelerate podany w zaświadczeniu Accelerate wydanym przez Twoją Uczelnię,
 • krok 6: „Supporting documents”: zaświadczenie Accelerate dołącz do formularza rejestracyjnego w polu „Proof of minimum entry qualifications”

 

18.Czy program Accelerate będzie obowiązywał w kolejnych latach?

Tak, będzie dostępny dla studentów realizujących w kolejnych latach akredytację ACCA na:

 • 3. roku studiów licencjackich,
 • 1. roku studiów magisterskich.

 

19.Jestem w trakcie studiów, jakie zwolnienia będą mi przyznane, jeśli zarejestruję się w ACCA w ramach obecnej edycji programu Accelerate (do 30 czerwca 2017r.)?

Rejestrując się w ramach programu Accelerate (do 30 czerwca 2017 r.) przyznane będą w sposób nieodpłatny wszystkie zwolnienia dostępne na Twoim Akredytowanym Programie ACCA. Będą to tzw. zwolnienia warunkowe, które będzie musiał potwierdzić po ukończeniu studiów, dostarczając do ACCA skan dyplomu i suplementu do dyplomu (w języku angielskim). Na tej podstawie przysługujące Ci zwolnienia zostaną potwierdzone na stałe.

 

20.Co się stanie, jeśli nie uda mi się zrealizować na studiach wszystkich akredytowanych przez ACCA przedmiotów?

Po ukończeniu studiów zostaniesz poproszony o dostarczenie do ACCA skanu dyplomu i suplementu do dyplomu (w języku angielskim). Na tej podstawie potwierdzone zostaną zwolnienia, do których uzyskałeś prawo na podstawie zrealizowanych akredytowanych przedmiotów, a cofnięte te, do których nie uda Ci się nabyć prawa w trakcie akredytowanych studiów. „Brakujące” egzaminy ACCA z poziomu Fundamentals można będzie zdać, za standardową opłatą egzaminacyjną, w ramach sesji egzaminacyjnych organizowanych przez ACCA.

 

21. Zarejestrowałem się w ACCA w ramach programu Accelerate na studiach licencjackich, obecnie jestem na studiach magisterskich objętych programem Accelerate. Czy i jak mogę skorzystać ze zniżek Accelerate na studiach magisterskich?

Możesz skorzystać ze zniżek na zwolnienia przysługujące Ci na podstawie studiów magisterskich. W tym celu odbierz z Uczelni List Accelerate z kodem Twoich obecnych studiów (magisterskich) i wyślij go mailowo na adres: uczelnie@accapolska.pl. W treści maila podaj swój numer studenta ACCA i krótko opisz, w jakiej sprawie się kontaktujesz.

  

22. Czy będę mógł zrezygnować z Accelerate i/lub ACCA, jeśli zarejestruję do 30 czerwca 2017 na zasadach programu Accelerate?

Jeśli z ważnych przyczyn będziesz chciał zrezygnować lub zawiesić bycie studentem ACCA zawsze będziesz miał taką możliwość poprzez kontakt z centralą ACCA (e-mail: students@accaglobal.com)

 • Rezygnacja oznacza, że jeśli kiedykolwiek w przyszłości zechcesz ponownie zostać studentem ACCA, będziesz musiał przejść proces rejestracji od początku i będą Cię obowiązywać standardowe zasady skorzystania ze zwolnień z egzaminów (m.in. pełna odpłatność).
 • Zawieszenie daje Ci na przyszłość możliwość ponownego uruchomienia konta studenta ACCA:
  • jeśli zawieszenie nastąpi po przesłaniu dyplomu i suplementu do dyplomu (czyli po potwierdzeniu zwolnień z egzaminów w ACCA) i podejściu do wymaganego 1 egzaminu w ACCA (w obowiązującym Cię terminie 12 miesięcy od ukończenia studiów) -> zachowujesz na przyszłość zwolnienia z egzaminów ACCA przysługujące na podstawie akredytowanych studiów;
  • jeśli zawiesisz konto studenta ACCA przed spełnieniem warunków programu Accelerate stracisz możliwość skorzystania ze zniżek finansowych na zwolnienia z egzaminów ACCA;
  • zawieszenie konta studenta nie wydłuża okresu na spełnienie warunków programu Accelerate (przesłanie dyplomu i suplementu oraz podejście do min. 1 egzaminu ACCA); wciąż obowiązuje Cię data podana w Liście Accelerate.

 

23. Jeśli do 30 czerwca 2017 r. zarejestruję się w ACCA na zasadach programu Accelerate, a po ukończeniu studiów zrezygnuję z kontynuacji programu, będę musiał opłacić zwolnienia z egzaminów ACCA? 

Jeśli zajdzie taka sytuacja będziesz mógł zrezygnować z programu Accelerate i bycia studentem ACCA bez konsekwencji finansowych.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

Zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem:uczelnie@accapolska.pl!

15-05-2017