ACCA

Ilona Weiss, FCCA prezesem na nową kadencję

Rada Nadzorcza ABC Data powołała Ilonę Weiss, FCCA na prezesa zarządu spółki na nową trzyletnią kadencję, rozpoczynającą się 1 grudnia 2015 r.

 

Ilona Weiss jest prezesem ABC Daty od 1 stycznia 2015 r. Do zarządu spółki weszła 1 grudnia 2012 r. Początkowo była wiceprezesem ds. operacyjnych, a od marca 2013 r. wiceprezesem ds. finansowych i operacyjnych. Szefowa ABC Data obecnie jest także partnerem ds. inwestycji w grupie MCI.

 

Przed przejściem do ABC Daty Ilona Weiss pełniła funkcję wiceprezesa ds. finansowych w Sygnity. W latach 2008-2010 była dyrektorem finansowym w Sage. Wcześniej zajmowała m.in. kierownicze stanowiska finansowe w Alcatelu i Alcatel – Lucent. Karierę zawodową rozpoczęła w Banku Handlowym w 1992 r.

 

Ilona Weiss jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalności Zarządzanie Finansami. Jest członkiem ACCA od 2003. W latach 2010-2013 pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Członków ACCA w Polsce. Była członkiem Globalnego Forum ds. Sprawozdawczości Finansowej (Corporate Reporting Global Forum). Pełniła funkcję lidera projektu, będąc jednocześnie współautorem "Dobrych Praktyk Komitetów Audytu w Polsce”.

 

Źródło: crn.pl

22-09-2015