ACCA

Jakub Wojnarowski nowym szefem ACCA Polska

Jakub Wojnarowski, Dyrektor Zarządzający, ACCA Polska i Kraje Bałtyckie

 

Jakub Wojnarowski obejmie w kwietniu funkcję Dyrektora Zarządzającego polskiego przedstawicielstwa ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.

 

Do jego zadań należeć będzie promowanie kwalifikacji zawodowych ACCA oraz wspieranie członków i studentów organizacji. Wojnarowski przez ostatnie pięć lat związany był z Konfederacją Lewiatan, gdzie jako Zastępca Dyrektora Generalnego odpowiadał za obszar ekspertyzy i współpracy międzynarodowej. Wcześniej pracował jako dyrektor w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz członek Zespołu Doradców Strategicznych Premiera.

 

- Jakub dołącza do dynamicznego i prężnego zespołu, by wesprzeć go swoimi cennymi kompetencjami i wzmocnić pozycję ACCA w Polsce – powiedziała Magdalena Hernandez, Dyrektor Zarządzająca Rynkami Wschodzącymi Europy w ACCA. – Przy okazji pragnę podziękować Przemkowi Pohrybieniukowi za jego dwuletnią pracę na rzecz rozwoju aktywności ACCA w Polsce, szczególnie w obszarze współpracy z uczelniami - dodała.

 

Polska wyróżnia się na tle regionu Europy Środkowej zarówno jeśli chodzi o liczbę osób posiadających kwalifikacje zawodowe przyznawane przez ACCA, jak i przygotowujących się do jej uzyskania. W ubiegłym roku rekordowa liczba 180 osób ukończyła swoją drogę do ACCA i dołączyła do organizacji. Obecnie grono członków ACCA liczy ponad 1750 osób, a ponad 3800 osób jest na drodze do uzyskania kwalifikacji.

 

- Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków finansowych w tej części Europy, z dużym potencjałem wzrostu i dobrze wykwalifikowaną kadrą zarządzającą- powiedział Wojnarowski. - Jednocześnie konkurencja na krajowym rynku pracy nieustannie wzrasta, co rodzi potrzebę ciągłego samodoskonalenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych - dodał.

 

Osoby z tytułem ACCA wyróżniają się obszerną praktyczną wiedzą z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Wśród nich są specjaliści od finansów, controllingu, rachunkowości i audytu, jak również biegli rewidenci czy doradcy podatkowi.

 

Dodatkowe informacje o ACCA oraz kontakt w zakładce Dla Mediów.

22-03-2017