ACCA

Przemysław Soroka FCCA Chief Financial Officerem w ITMAGINATION

przemyslaw-soroka_itmagination

Przemysław Soroka FCCA objął stanowisko Chief Financial Officera w ITMAGINATION, jednej z najszybciej rozwijających się polskich firm informatycznych. Wcześniej był Wiceprezesem Zarządu i CFO w giełdowej spółce SMT.

 

Przemysław Soroka będzie wspierał realizację strategii rozwoju grupy kapitałowej ITMAGINATION, która w perspektywie najbliższych kilku lat zakłada podwajanie przychodów i zatrudnienia rok do roku, a także globalną ekspansję. W szczególności będzie odpowiadał za zarządzanie płynnością finansową, optymalizację podatkową, przygotowywanie i kontrolę budżetów spółek, nadzór nad procedurami finansowymi oraz identyfikację możliwości rozwoju grupy kapitałowej.

 

Nowy Chief Financial Officer (CFO) ITMAGINATION jest członkiem ACCA od 2002 r. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze zarządzania dużymi projektami inwestycyjnymi oraz analizy finansowej. Do jego głównych osiągnięć należy m.in. przeprowadzenie procesów efektywnej reorganizacji biznesowej spółek polskich i zagranicznych, przygotowanie i wdrożenie nowych modeli oraz narzędzi raportowania zarządczego i zewnętrznego zgodnego z IFRS, a także całościowa restrukturyzacja podatkowa przedsiębiorstwa.

 

Do ITMAGINATION Przemysław Soroka przeszedł z firmy SMT, gdzie odpowiadał za strategię finansową oraz optymalizację operacji finansowych grupy kapitałowej notowanej na GPW. Do jego obowiązków należało w szczególności zarządzanie przepływami pieniężnymi, raportowanie, optymalizacja podatkowa, utrzymanie ładu korporacyjnego oraz wparcie głównych projektów i transakcji M&A. Pełniąc funkcję wiceprezesa zarządu uczestniczył w ustalaniu strategii spółki i nadzorowaniu jej realizacji. Był również liderem procesu sprzedaży spółki zależnej od SMT, tj. spółki SMT Software Services, nabytej w listopadzie 2015 roku przez spółkę z grupy Enterprise Investors.

 

Wcześniej Przemysław Soroka zajmował stanowisko dyrektora finansowego w SEGRO, funduszu inwestycyjnym działającym w branży nieruchomości komercyjnych. Jako członek zarządu spółek polskich, czeskich i węgierskich grupy SEGRO odpowiadał za zarządzanie wszelkimi aspektami podejmowanych przez spółkę operacji finansowych na terenie tych państw. Szeregi SEGRO zasilił przechodząc z Empik Media and Fashion, gdzie jako manager przez niemal cztery lata zajmował się przygotowywaniem modeli raportowania finansowego i wdrożeniem systemów kontrolingowo-raportowych oraz analizą wydajności rynkowej marek i salonów sprzedaży należących do spółki.

 

W trakcie swojej kariery pełnił także funkcję managera w dziale audytu oraz doradztwa biznesowego w EY, skupiając się przede wszystkim na zagadnieniach zarządzania ryzykiem informatycznym; pełnił również rolę w korporacyjnym audycie wewnętrznym w centrali korporacyjnej Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Pracował również w departamencie audytu KPMG.

 

Przemysław Soroka jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej. W swej historii zdobył ponadto dyplomy CISA, CIA, Project Managera oraz CISSP.

 

Żródło: karierawfinansach.pl

22-04-2016