ACCA

Egzaminy ACCA

Egzaminy ACCA to kluczowy aspekt zdobywania kwalifikacji ACCA, zapewniający unikalny i ujednolicony w wymiarze ogólnoświatowym standard kwalifikacji. 

Egzaminy odbywają się w ramach czterech sesji w ciągu roku, w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu.

Na całym świecie jest ponad 400 centrów egzaminacyjnych - studenci ACCA mają pełną swobodę wyboru centrum, przy każdym zapisie na egzamin.

Nasze egzaminy odzwierciedlają złożoność procesów i zagadnień w pracy współczesnego specjalisty ds. finansów i podzielone są na dwa poziomy - Fundamentals i Professional.

Poziom Fundamentals stanowi wprowadzenie do technik rachunkowości finansowej i zarządczej i pokrywa wszystkie kluczowe techniczne aspekty pracy, których znajomości się oczekuje od finansistów. Poziom Fundamentals dzieli się dodatkowo na dwie kategorie: Knowledge, obejmującą egzaminy od F1 do F3 i koncentrującą się na wiedzy i zagadnieniach teoretycznych (choć przedstawianych w formie studiów przypadków, pokazujących jak w praktyce wygląda praca finansisty), oraz Skills, obejmującą egzaminy od F4 do F9 i skupiającą się na praktycznych technikach i umiejętnościach niezbędnych finansistom.

Poziom Professional to rozwinięcie tematyki poziomu Fundamentals o zaawansowane zagadnienia związane z zarządzaniem, raportowaniem, audytem czy podatkami. Obowiązkowe egzaminy na tym poziomie to: P1, P2 i P3. Dodatkowo, każdy student zdaje dwa wybrane egzaminy spośród P4 - P7.

 

changes

Ważne zmiany w egzaminach ACCA od 2018 r.:

  • we wrześniu 2018 r. egzaminy P1 Governence, Risk and Ethics i P3 Business Analysis zostaną zastąpione jednym egzaminem Strategic Business Leader. Więcej informacji na stronie >>
  • od sesji czerwiec 2018 egzaminy F5-F9 dostępne będą wyłącznie w formie komputerowej (Session Computer Based Exams - Session CBEs)

W sesjach wrzesień 2017 - marzec 2018 możemy wybierać, czy wolimy zdawać te egzaminy komputerowo, czy pisemnie. W sesjach: wrzesień 2017, grudzień 2017 można je zdawać w formie komputerowej w Warszawie; w sesji marcowej 2018 w Warszawie i Krakowie. Bez zmian pozostaje fakt, że zapisów dokonuje się poprzez konto MyACCA oraz że odbywają się one w określonych terminach w ramach sesji egzaminacyjnych. Zachowany pozostaje również charakter egzaminów ACCA, opartych na zadania case studies. Więcej informacji na stronie >>

Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją na temat zmian w kwalifikacji ACCA na stronie internetowej >>