ACCA

Dyrektor Finansowy i Inwestycji

Pearl Hunters jest zespołem o wieloletnim doświadczeniu w pozyskiwaniu najlepszych pracowników z rynku pracy na terenie Polski, jak i rynków europejskich. Dla naszego Klienta – firmy o profilu produkcyjno-handlowym, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej zatrudniającej kilka tysięcy osób, szukamy doświadczonych kandydatów przygotowanych do pracy na stanowisku:

Nr Ref.: DF/WM / ACCA

Lokalizacja: woj. warmińsko-mazurskie (okolice Mikołajek lub Olsztyna)

Podległość: pod Prezesa Zarządu i CFO Grupy

Zakres obowiązków:

  • Analiza rynku i potencjalnych możliwości rozwojowych, rekomendacje możliwych kierunków M&A, koordynacja due diligence funkcjonujących podmiotów na rynkach bałtyckich i wschodnich;
  • Nadzór i przygotowanie sprawozdań finansowych, okresowych raportów zarządczych, rozliczanie rocznego budżetu zgodnego z wymogami statutowymi, menedżerskimi spółki;
  • Przegląd procesów zarządzania finansami oraz stałe doskonalenie systemów i procesów w zakresie identyfikacji, gromadzenia, analizy i prezentacji informacji niezbędnych do sprawnego zarządzania firmą, jej rentownością i wzrostem, w tym w szczególności dopracowanie systemu kalkulacji rentowności realizowanych projektów;
  • Zarządzanie nad planowaniem budżetu, oceną inwestycji rzeczowych oraz wydatków; prognozowanie i analizy finansowe;
  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy;
  • Planowanie przepływów pieniężnych w firmie, odpowiedzialność za płynność finansową spółki;
  • Optymalizacja kosztów firmy oraz nadzór nad terminową realizacją zobowiązań pieniężnych;
  • Kontakty i współpraca z bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi;
  • Koordynacja i zapewnienie efektywnej pracy ok. 20 osobowego Działu Finansowo-Księgowego oraz Działu Analiz Inwestycji;
  • Coaching i rozwój kompetencji zespołu finansowo-księgowego;
  • Strategiczna współpraca z Zarządem i Radą Nadzorczą;

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość);
  • Min. 3-letnie  doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku związanym z zarządzaniem finansami (Dyr. Finansowy, Z-ca Dyrektora Finansowego, Szef Kontrolingu Finansowego) w firmie o profilu produkcyjnym/ produkcyjno-handlowym;
  • Doświadczenie w procesach M&A, due diligence, ocenie projektów inwestycyjnych;
  • Gruntowna wiedza z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej, sprawozdawczości polskiej i międzynarodowej oraz przepisów podatkowych;
  • Bardzo dobra znajomość MSR (MSSF);
  • Mile widziana certyfikacja ACCA;
  • Dobra znajomość języka angielskiego (znajomość języka rosyjskiego będzie dodatkowym atutem);
  • Biegła obsługa pakietu MS Office;
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołami oraz relacjami wewnątrz firmy;
  • Pasja i inicjatywa w działaniu, zainteresowanie ciągłym podwyższaniem efektywności funkcjonowania firmy, zaangażowanie i dynamika;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, komunikacyjne i interpersonalne;
  • Dokładność, dobra umiejętność organizacji pracy własnej oraz zespołu;
  • Prawo jazdy kat. B;

Oferujemy:

  • Długofalową współpracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ponad 20 letniej tradycji funkcjonowania w branży;
  • Narzędzia pracy: samochód służbowy, komputer przenośny, telefon;
  • Motywujący system wynagradzania.

Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i przesłanie szczegółowego CV na adres cv@pearl-hunters.pl podając numer referencyjny oferty. Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Prosimy o dołączenie listu motywacyjnego z następującmi informacjami:

  1. Posiadam ___-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku ___ finansowego, w firmie produkującej ___ (adres strony www).
  2. Aplikuję na ww. stanowisko, ponieważ  ___.
  3. Poziom interesujących mnie zarobków w miesięcznej kwocie netto to ___ (podając widełki prosimy zacząć od minimalnej miesięcznej kwoty).
  4. Posiadam znajomość języka ANGIELSKIEGO w stopniu ___ (1-biegły, 2-dobry, 3-komunikatywny i 4-podstawowy, 5–nie znam) oraz drugiego języka ROSYJSKIEGO w stopniu ___.
  5. Jestem otwarty na prowadzenie własnej działalności gospodarczej (tak/nie).

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”.

18-08-2015