ACCA

Kierownik Działu Księgowosci (Supervisor – Corporate Accounting)

Wstęp

Franklin Templeton Investments (FTI)  - jest globalną instytucją finansową, a zarazem liderem w zarządzaniu aktywami, działającą na rynku jako Franklin Templeton Investments. Główna siedziba zlokalizowana jest w San Mateo (Kalifornia, USA), a oddziały i spółki zależne

znajdują się w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach, świadcząc usługi i oferując rozwiązania inwestycyjne naszym klientom w ponad 150 państwach na całym świecie.

Pierwsze biuro w Polsce zostało założone dziewiętnaście lat temu w Warszawie. Pierwsze biuro w Poznaniu zostało założone w 2007 roku, kolejne w 2014. Obecnie FTI zatrudnia w Poznaniu blisko 800 pracowników. Oba poznańskie biura wspierają operacyjnie Franklin Templeton Investments na świecie świadcząc szeroki zakres usług w dziedzinach takich jak: Customer Operations, Corporate Finance, Sales and Business Support, Technology, Project Management, Global Marketing Support,  Investment Services: Global Trade Services, Corporate Actions, Fund Accounting oraz wiele innych.

Skrócony wstęp

Aktualnie poszukujemy kandydatów na stnaowisko Kierownik Działu Księgowości (Supervisor Corporate Accounting) na umowę na czas określony. Osoba na tym stanowisku będzie raportowała do Managera Działu Corporate Accounting. Do jego obowiązków należeć będą kompleksowe czynności związane z nadzorem nad pracownikami działu oraz ich pracy związanej z księgowością spółek z grupy kapitałowej (polskich i europejskich) oraz tworzeniem analiz finansowych oraz raportów. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za sprawdzanie księgowań, raportów statystycznych, podatkowych oraz analizy odchyleń przygotowanych przez pracowników działu, jak również za przygotowanie sprawozdań finansowych, raportów dla Zarządu oraz współpracę z audytorami. Dodatkowo, będzie czuwała nad terminowym sporządzeniem deklaracji podatkowych VAT, CIT.

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny

815854

Obowiązki

Pracując na stanowisku Supervisora w dziale Corporate Accounting możesz:

• Zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku

• Używać języka angielskiego na co dzień

• Zdobyć cenne doświadczenie – pogłębić wiedzę księgową i używać jej w praktyce (księgowość korporacyjna)

• Zostać specjalistą od podatku VAT i CIT

• Przygotowywać raporty i interesujące analizy dla odbiorców z grupy kapitałowej, jak i zewnętrznych

• Rozwijać zdolności analityczne

• Współpracować z audytorami

• Nadzorować mały zespół, delegować, planować pracę, sprawdzać poprawność danych

• Wspierać pracę managera i pomagać w podejmowaniu decyzji

Wymagania

Idealny kandydat posiada...

• Minimum 4 lata doświadczenia w księgowości lub w pracy w tzw. “Wielkiej Czwórce”.

• Wykształcenie księgowe, preferowany certyfikat księgowy (ACCA mile widziany)

• Doświadczenie w zarządzaniu ludźmi oraz pracy w grupie.

• Bardzo dobra znajomość przepisów księgowych (Polskiej Ustawy o Rachunkowości lub IFRS lub US GAAP).

• Dobra znajomość przepisów VAT, CIT i raportowania statystycznego.

• Bardzo dobre rozumienie kompleksowych danych księgowych i zdolność analizowania danych finansowych oraz znajomość systemów księgowych.

• Umiejętność analitycznego myślenia, dokładność.

• Zdolność dotrzymywania napiętych terminów.

• Bardzo dobra znajomość narzędzi Microsoft Office (zwłaszcza Excel).

• Bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy

• Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu

• Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)

• Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit

• Imprezy integracyjne

• Siłownię w biurze

• Przyjazne i wspierające środowisko pracy

• Udział w międzynarodowych projektach

• Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem: http://www.franklintempletoncareers.com

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

17-03-2017