ACCA

Księgowy/Analityk Funduszy Inwestycyjnych

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

 Dział księgowości rozliczeń Investment Accounting firmy Franklin Templeton Investment wspiera procesy w obszarze księgowości funduszy inwestycyjnych. Do głównych aktywności należy procesowanie transkacji rozliczeniowych oraz uzgadnianie stanów ksiąg rachunkowych z bankiem depozytariuszem zgodnie z procedurami wewnetrznymi w celu przygotowania danych do kalkulacji wartości aktywów netto funduszy inwestycyjnych

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

818099

Obowiązki

  • Uzgadnianie wyciągów bankowych z wewnętrznymi systemami księgowymi,
  • Monitorowanie rozliczeń należności i zobowiązań funduszu,
  • Analiza zapisów księgowych w księgach funduszy,
  • Sprawdzanie zgodności pozycji w aktywach funduszy,
  • Przygotowywanie operacji zamknięcia miesiąca,
  • Przygotowywanie raportów cashflow,
  • Przygotowywanie okresowych raportów na potrzeby audytowe, podatkowe,
  • Udział w projektach oraz współpraca z innymi działami,
  • Analiza danych oraz bieżące raportowanie,
  • Poprawna i terminowa realizacja zadań zgodnie z procedurami wewnętrznymi

Wymagania

Poszukujemy osób:

  • Z wykształceniem wyższym ekonomicznym lub matematycznym,
  • Znających ogólne zasady rachunkowości (mile widziane doświadczenie w księgowości),
  • Z dobrą znajomością języka angielskiego,
  • Dokładnych, skrupulatnych i obowiązkowych,
  • Komunikatywnych i umiejących pracować w zespole,
  • Potrafiących dobrze organizować swoją pracę,
  • Umiejących pracować pod presją czasu, w ściśle określonych terminach,
  • Znających pakiet Microsoft Office,
  • Chętnych do pracy w standardowych godzinach
  • Posiadanie kwalifikacji ACCA będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu
  • Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)
  • Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit
  • Imprezy integracyjne
  • Siłownię w biurze
  • Przyjazne i wspierające środowisko pracy
  • Udział w międzynarodowych projektach
  • Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem:

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

28-07-2017