ACCA

Lead Research Analyst

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

   Lead Research Analyst będzie kierować researchem oraz analizą danych finansowych w dziale Marketing Research Consultancy oraz zarządzać zespołem w celu zapewnienia odpowiednich alokacji zasobów w globalnym środowisku inwestycyjnym.

Nazwa stanowiska

LEAD RESEARCH ANALYST

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

817705

Obowiązki

  • Badanie i analiza danych finansowych w celu stworzenia statystyk, wykresów oraz analiz dla działów sprzedaży i marketingu.
  • Praca z aplikacjami Bloomberg Professional, Factset Premium i Morningstar Direct etc. Pozyskiwanie, przygotowywanie, przekształcanie, analizowanie i wizualizacja danych. Rozwój interaktywnych baz danych, tworzenie zautomatyzowanych Dashboardów, demokratyzacja danych oraz konsolidowanie procesów biznesowych.
  • Nadzorowanie zespołu oraz bieżących projektów.
  • Priorytetyzacja zadań zespołu. Definiowanie oraz rozwijanie zadań mających na celu automatyzacje pracy. Nadzorowanie oraz przeglądanie templetów danych.
  • Rozwijanie alternatywnych metod researchu. Przegląd treści marketingowych/finansowych spośród literatury branżowej, zapewnienie i certyfikacja standardów dotyczących metod ilościowych.
  • Rekomendowanie nowych produktów. Tworzenie zespołów projektowych oraz nadzorowanie rozwoju produktów zawierających dane interaktywne.

Szkolenie i rozwijanie zespołu. Zarządzanie czasem oraz zasobami zespołu. Przeprowadzanie ewaluacji pracowników

Wymagania

Edukacja i Doświadczenie:

  • Wykształcenie wyższe (magister) - preferowane kierunki: finanse, ekonomia, informatyka
  • Certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA) – wymagany
  • Min. 7 lat doświadczenia w sektorze usług finansowych (najlepiej research and data services  związanych z rynkami finansowymi)
  • 2-3 lata doświadczenia w zarządzaniu/nadzorowaniu zespołem w środowisku korporacyjnym, z nastawieniem na rozwój pracowników, budowanie zespołu, współpracę z klientami oraz zaangażowanie pracowników

Wiedza i umiejętności:

  • Zaawansowana wiedza z zakresu rynku funduszy inwestycyjnych, szczególnie z zakresu mechanizmów inwestycyjnych, uregulowań rynku oraz metodologii badań finansowych
  • Umiejętność korzystania z baz danych takich jak: Bloomberg Professional, Factset Premium i Morningstar Direct - wymagane
  • Zaawansowane umiejętności MS Excel: formuły, funkcje, wykresy, tabele przestawne, makra;
  • Średnio zaawansowana znajomość baz danych (SQL, Access)
  • Średnio zaawansowane umiejętności programowania (R, Python)
  • Umiejętność integrowania kilku źródeł danych i baz danych w jeden system
  • Zrozumienie fundamentalnych zasad projektowania skalowalnych aplikacji
  • Umiejętność tworzenia schematów baz danych, które wspierają procesy biznesowe
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego (w mowie i w piśmie)
  • Doskonałe umiejętności analityczne i ilościowe, dbałość o szczegóły podczas przeprowadzanych badan, zarządzaniu danymi oraz rozwoju produktów interaktywnych
  • Posiadanie kwalifikacji ACCA będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

•     Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu

•     Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)

•     Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit

•     Imprezy integracyjne

•     Siłownię w biurze

•     Przyjazne i wspierające środowisko pracy

•     Udział w międzynarodowych projektach

•     Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem: http://www.franklintempletoncareers.com

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

29-06-2017