ACCA

Młodszy księgowy (Junior Accountant)

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

   Dział Corporate Accounting zajmuje się księgowością oraz przygotowuje raporty przedstawiające wynik finansowy spółek z grupy Franklin Templeton. Dodatkowo dział przygotowuje comiesięczną analizę odchyleń poszczególnych pozycji bilansu oraz rachunku wyników na potrzeby Grupy Kapitałowej oraz klientów wewnętrznych. Rola młodszego księgowego polegać będzie na wspieraniu działu księgowości w codziennych obowiązkach takich jak: księgowania, płatności, sporządzenie bilansu i rachunku wyników wraz z analizą odchyleń, przygotowanie raportów dla Grupy, audytorów i innych podmiotów zewnętrznych. W codziennych obowiązkach będzie raportować do Supervisora działu Corporate Accounting.

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

814145

Obowiązki

Pracując na stanowisku Assistant Accounting w dziale Corporate Accounting możesz:

  • zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowej korporacji,
  • poznać specyfikę branży,
  • uczestniczyć w szkoleniach z zakresu raportowania grupowego, analizy odchyleń,

współpracować z księgowymi z innych krajów.

Wymagania

Idealny kandydat posiada:

  • Wyższe wykształcenie księgowe / finansowe z renomowanej uczelni
  • Minimum 1-2 lata doświadczenia w pracy w księgowości / finansach
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Doświadczenie w pracy na systemach księgowo-finansowych, właczając księgę główną (GL)
  • Dobre rozumienie procesów finansowych, praktyk i aplikacji finansowych
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość Ustawy  o Rachunkowości lub jej odpowiedników (IFRS, US GAAP) oraz znajomość przepisów z zakresu podatku VAT
  • Kwalifikacja ACCA będzie dodatkowym atutem
  • Samodzielność, umiejętność organizowania pracy oraz odpowiedzialność za powierzone zadania
  • Proaktywne nastawienie
  • Dokładność
  • Zdolność dotrzymywania napiętych terminów
  • Umiejętność skutecznego komunikowania się w języku  angielskim w mowie i piśmie
  • Bardzo dobra znajomość Word i Excel

Oferujemy

•     Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu

•     Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)

•     Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit

•     Imprezy integracyjne

•     Siłownię w biurze

•     Przyjazne i wspierające środowisko pracy

•     Udział w międzynarodowych projektach

•     Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem: http://www.franklintempletoncareers.com

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

29-06-2017