ACCA

Samodzielny Księgowy / Główny Księgowy

UNILINK SA to największa Multiagencja Ubezpieczeniowa w Polsce. Na rynku funkcjonujemy nieprzerwanie od 16 lat, początkowo jako wiodący dystrybutor kredytów konsumpcyjnych, a od 8 lat koncentrujemy się na sprzedaży ubezpieczeń poprzez ogólnopolską sieć Agentów Ubezpieczeniowych. Dziś, zaledwie po 8 latach od rozpoczęcia działalności w obszarze ubezpieczeń możemy pochwalić się największą siecią agencyjną w Polsce oraz największym przypisem składki. W skład grupy UNILINK wchodzą: Unilink SA, Unilink Życie i Agencja Ubezpieczeniowa VOXEN, Insurance Service. Najstarsza – UNILINK SA to multiagencja ubezpieczeniowa, która w swojej ofercie posiada produkty ubezpieczeniowe wszystkich dostępnych na polskim rynku Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Spółki z Grupy Unilink łączy misja i wartości. Nasza misja to tworzenie trwałej przewagi konkurencyjnej dla naszych Partnerów – Agentów oraz Towarzystw Ubezpieczeń, poprzez organizowanie i zarządzanie nowoczesną strukturą sprzedaży ubezpieczeń. Nasze wartości to przedsiębiorczość i pasja, praca zespołowa, rzetelność oraz ambicja wobec planowanej pozycji rynkowej.

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Unilink S.A.

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

Obowiązki

  • Nadzór oraz prowadzenie ksiąg dwóch spółek kapitałowych, nadzór nad sporządzaniem sprawozdań finansowych według przepisów UoR, docelowo możliwy nadzór nad całą Grupą
  • Weryfikacja i kontrola deklaracji podatkowych VAT, CIT, podatek odroczony, prowadzenie projektów podatkowych przy pomocy zewnętrznych doradców podatkowych
  • Terminowe raportowanie zgodnie z grupowymi standardami,
  • Optymalizacja efektywności procesów księgowych,
  • Nadzór nad dokumentacją, umiejętność analizy wpływu umów handlowych na pozycję podatkową, i księgową
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi Spółki oraz Urzędami Skarbowymi,
  • Bliska współpraca z Dyrektorem Finansowym oraz Departamentem Kontrolingu Finansowego
  • Współpraca przy grupowych projektach typu restrukturyzacje
  • Sporządzanie kwartalnych i rocznych skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z UoR
  • Docelowo efektywne zarządzanie 4- osobowym zespołem,

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomia/finanse
  • Min. 5-letnie doświadczenie na stanowisku samodzielny/a lub główny/a księgowy/a
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Bardzo dobra znajomość Excel (umiejętność sporządzania tabel przestawnych)
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne
  • Doświadczenie w automatyzacji procesów księgowych
  • Znajomość przepisów podatkowych
  • Doświadczenie w branży ubezpieczeniowej oraz doświadczenie w konsolidacji Spółek mile widziane
  • Bardzo dobra znajomości języka angielskiego będzie atutem

Umiejętności miękkie

  • Zaangażowanie i entuzjazm przy wykonywaniu zadań
  • Proaktywna postawa w szukaniu rozwiązań dla pojawiających się wyzwań
  • Umiejętność efektywnego komunikowania się
  • Umiejętność dzielenia się wiedzą
  • Nastawienie na ciągły rozwój

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, karta Multisport)
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, nastawionej na dalszy rozwój i ekspansję
  • Praca w młodym, ambitnym środowisku z ludźmi z pasją i zaangażowaniem oraz z poczuciem humoru
  • Decyzyjność i możliwość wdrażania nowych rozwiązań, zwiększających efektywność pracy dających dużo satysfakcji

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

 Prosimy o aplikowanie poprzez wysłanie emaila.

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

12-01-2018