ACCA

Senior Research Analyst

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

   Praca polega na interpretacji i analizie danych finansowych w celu tworzenia i rozwijania materiałów marketingowych służących do promowania nowych produktów i strategii inwestycyjnych.

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

817706

Obowiązki

  • Badanie i analiza danych finansowych w celu stworzenia statystyk, wykresów oraz analiz dla działów sprzedaży i marketingu.
  • Praca z aplikacjami Bloomberg Professional, Factset Premium i Morningstar Direct etc. w celu pozyskania i interpretacji danych finansowych oraz do modelowania danych finansowych
  • Pozyskiwanie, przygotowywanie, przekształcanie, analizowanie i wizualizacja danych w celu umożliwienia lepszego zrozumienia danych przez Partnerów Biznesowych. Rozwój interaktywnych baz danych, tworzenie zautomatyzowanych Dashboardów, demokratyzacja danych oraz konsolidowanie procesów biznesowych

Wymagania

Edukacja i Doświadczenie:

  • Absolwent Studiów Magisterskich w zakresie Ekonomii, Finansów, Ekonometrii lub Informatyki;
  • Ukończenie lub postęp w kierunku ukończenia Certificate in Investment Performance Measurement (CIPM) lub Chartered Financial Analyst (CFA) preferowane;
  • 4-5 lat doświadczenia w sektorze usług finansowych, najlepiej research and data services  związanych z rynkami finansowymi;

Wiedza i umiejętności:

  • Znajomość sektora funduszy inwestycyjnych, rynków kapitałowych i struktury produktów inwestycyjnych (otwarty fundusz inwestycyjny, ETF, specjalistyczny fundusz inwestycyjny);
  • Doskonałe umiejętności analityczne, dbałość o szczegóły podczas przeprowadzanych badań, analiz i prezentacji danych;
  • Znakomita znajomość Microsoft Excel: funkcje, formuły, wykresy, tabele przestawne, makra;
  • Znajomość programów do wizualizacji danych np.: Tableau;
  • Dobra znajomość SQL jest plusem;
  • Dobra znajomość programowania statystycznego (R, Python) jest plusem;
  • Znajomość środowiska zewnętrznych baz danych takich jak: Bloomberg Professional, Factset Premium i Morningstar Direct - wymagane;
  • Umiejętność integrowania wielu źródeł danych;
  • Wiedza z zakresu tworzenia schematów baz danych wspierających procesy biznesowe;
  • Wysoka znajomość języka Angielskiego w mowie i piśmie;
  • Umiejętność pracy w zespole jak i indywidualnie
  • Posiadanie kwalifikacji ACCA będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

•     Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu

•     Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)

•     Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit

•     Imprezy integracyjne

•     Siłownię w biurze

•     Przyjazne i wspierające środowisko pracy

•     Udział w międzynarodowych projektach

•     Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem:

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

29-06-2017