ACCA

ACCA Patronem II Ogólnopolskiego Forum Podatkowo-Finansowego "Biznes versus Fiskus - Finanse i Podatki"

Już 6 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Forum Podatkowo-Finansowego "Biznes versus Fiskus - Finanse i Podatki", którą swoim Patronatem objęło ACCA. Tematem przewodnim Forum będą odpowiedzi na nurtujące przedsiębiorców pytania dotyczące efektywnego i bezpiecznego planowania podatkowego w latach 2017-2018 oraz praktyczne wskazówki w najbardziej newralgicznych obszarach prawa podatkowego i finansów.

 

Forum łączy rzetelną wiedzę teoretyczną (m.in. informacje o zmianach oraz przegląd orzecznictwa) z praktyką, oferując unikatową okazję do przetestowania świeżo nabytej wiedzy w praktycznych warsztatach, na których będą prezentowane case-study z codziennej praktyki polskich przedsiębiorstw.

 

- W dzisiejszych czasach na finansistach spoczywa szczególny obowiązek bycia na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się zagadnieniami podatkowymi. Biorąc pod uwagę fakt, że kwalifikacja ACCA kładzie szczególny nacisk na zdobywanie praktycznej, aplikowalnej i aktualnej wiedzy, a wymóg jej aktualizowania w ramach Continuing Professional Development, czyli kształcenia ustawicznego dotyczy również członków ACCA, z radością witamy takie inicjatywy, które mają służyć podnoszeniu ważnych kompetencji przez finansistów - powiedział Jakub Wojnarowski, Dyrektor Zarządzający biura ACCA na Polskę i Kraje Bałtyckie.

 

Eksperci z największych firm doradczych, środowiska akademickiego oraz organów administracji rządowej przedstawią rozumienie budzących wątpliwości przepisów z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości, przybliżą praktykę organów kontroli oraz omówią praktyczne aspekty zmian w stosownych przepisach prawa wprowadzonych w 2017 r. W trakcie Forum zostaną zaprezentowane unikatowe rozwiązania optymalizacyjne, w 100% zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami księgowymi i podatkowymi i pozwalające na wprowadzenie znaczących oszczędności finansowych w przedsiębiorstwa w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. 

 

W trakcie pierwszych dwóch dni Forum zostaną poruszone przez ekspertów najtrudniejsze i najistotniejsze obecnie zagadnienia, którzy rzucą nowe światło na bieżące tematy podatkowo-księgowe:

  • nowa rzeczywistość podatkowa M&A,
  • zmiany w przepisach karnych dot. wyłudzeń VAT,
  • CFC,
  • klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania,
  • JPK - założenia vs. praktyka,
  • Krajowa Administracja Skarbowa,
  • nowe obowiązki pracodawców oraz
  • efektywne i bezpieczne planowanie podatkowe na lata 2017-2018.

 

Trzeciego dnia Forum podczas dnia warsztatowego uczestnicy Forum otrzymają możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce. Każda część warsztatów będzie się opierać na konkretnym, inspirującym case-study i prowadzona będzie przez doradców z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

Szczegółowe informacje wraz z Agendą Forum, sylwetki Panelistów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w broszurze informacyjnej.

UWAGA: Członkowie ACCA mogą skorzystać z przysługującego im 20% rabatu - przy rejestracji należy podać "ACCA" w formularzu zgłoszeniowym.  Udział w Forum będzie można można zaliczyć jako 17 punktów CPD.

 

Organizator Forum:

logo_movida

 

 

Partnerzy:

Movida1

 

 

Patron:

Movida2

 

 

Partnerzy Medialni:

Movida3

 

 

11-05-2017