ACCA

ACCA udostępnia bezpłatny kurs online

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Wyższa Szkoła Handlowa Uniwersytetu Exeter oraz platforma edukacyjna FutureLearn uruchamiają Otwarty Kurs Internetowy „Discovering Business in Society”. Kurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich mających dostęp do Internetu. Rusza 8 września.

  

Celem 8-tygodniowego kursu MOOC (Massive Open Online Course) jest przybliżenie jego uczestnikom zasad prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie jest dedykowane studentom, pracownikom bez doświadczenia biznesowego, a także osobom pragnącym powrócić do pracy po dłuższej przerwie lub zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Kurs może być również dobrym punktem wyjścia dla tych, którzy są zainteresowani karierą w finansach i w przyszłości chcieliby zdobyć prestiżową kwalifikację zawodową ACCA. Kursanci, którzy po ukończeniu szkolenia zdecydują się poddać dodatkowej ocenie, mogą – pod warunkiem, że wypadła ona pomyślnie – ubiegać się o zwolnienie z egzaminu ACCA F1: Accounting in Business.

  

- Ogromną zaletą kursu jest jego kompleksowy charakter. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje finansowe w ramach ścieżki ACCA, jak też osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej lub świeżo upieczeni rodzice, którzy chcą powrócić do pracy z nowymi umiejętnościami – mówi Clare Minchington, Dyrektor Generalna ACCA. – Obecnie coraz częściej spotykamy się też ze zjawiskiem poszukiwania alternatywnych dróg rozwoju zawodowego już po podjęciu pracy. Osobom, które myślą o tym, żeby się przekwalifikować, nasz kurs może dać przedsmak budowania kariery w otoczeniu biznesowym – dodaje Minchington.

  

W kursie może wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku. Szkolenie odbywa się w przestrzeni wirtualnej, więc jedynymi warunkami uczestnictwa w nim są: dostęp do Internetu i znajomość języka angielskiego. – Nawet, jeśli nasi studenci nie zdecydują się dalej rozwijać w obranym kierunku i nie zostaną przedsiębiorcami, po ukończeniu kursu będą lepiej rozumieć społeczną rolę biznesu – podsumowuje Clare Minchington.

 

Polacy chętnie i coraz częściej zakładają własne firmy. Wiele z nich nie działa jednak dłużej niż dwa lata. Dzieje się tak między innymi dlatego, że przedsiębiorcom brakuje wiedzy ekonomicznej. Kurs „Discovering Business in Society” pomaga poznać podstawowe  finansowe aspekty prowadzenia działalności i tym samym zapobiec ewentualnym niepowodzeniom wynikającym z braku wiedzy, dlatego polecamy go każdemu, kto myśli o założeniu lub już prowadzi własną firmę”  – mówi Magdalena Hernandez, Head of Emerging Europe ACCA. 

 

Uczestnicy szkolenia MOOC „Discovering Business in Society” będą mieli okazję zapoznać się z celami i rodzajami organizacji biznesowych. Odkryją, jakie czynniki ekonomiczne, środowiskowe i regulacyjne wpływają na stale zmieniający się świat biznesu, a także poznają tajniki zarządzania i rolę organizacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie.

Link do kursu: https://www.futurelearn.com/courses/discovering-business-in-society

08-09-2014