ACCA

Jakub Wysoczański FCCA szefem Gemiusa w Polsce

jwysoczanski

Jakub Wysoczański FCCA

 

Jakub Wysoczański FCCA, dotychczasowy Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w centrali Gemiusa, firmy zajmującej się monitoringiem Internetu, objął funkcję Prezesa Zarządu polskiego oddziału firmy. Zastąpił na tym stanowisku Joannę Skierską, która z końcem br. odchodzi ze spółki. 

 

Jako nowy szef polskiego oddziału Gemiusa Jakub Wysoczański odpowiada za jego strategiczny rozwój na krajowym rynku. W Warszawie funkcjonuje zarówno centrala, jak i polski oddział firmy.

 

Wysoczański pracuje w Gemiusie od 2006 roku. Na stanowisku Dyrektora Finansowego w centrali firmy zarządza finansami oraz współtworzy i nadzoruje realizację jej globalnej strategii biznesowej, m.in. wszystkich procesów finansowych, prawnych i administracyjnych. Wcześniej pracował m.in. w dziale audytu i doradztwa biznesowego Ernst & Young. Zajmował się audytem sprawozdań finansowych spółek ubezpieczeniowych i finansowych działających na polskim rynku.

 

Wysoczański jest członkiem ACCAS od 2007 roku, ma także uprawnienia biegłego rewidenta, uprawnienia Certyfikowanego Audytora Systemów Informatycznych (CISA) i Certyfikowanego Audytora Wewnętrznego (CIA). Ukończył Szkołę Główną Handlową oraz Wydział Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Źródło: gemius.com, wirtualnemedia.pl

18-12-2015