ACCA

Piotr Soleniec ACCA Dyrektorem Finansowym w Cloud Technologies SA

Piotr Soleniec duże

 

Z początkiem marca Piotr Soleniec ACCA objął stanowisko Dyrektora Finansowego w Cloud Technologies SA, notowanej na rynku NewConnect na GPW spółce będącą największą w Europie hurtownią danych zbierającą i analizującą informacje o zainteresowaniach internautów.

 

W Cloud Technologies będzie odpowiadał za tworzenie i realizację strategii finansowej firmy, a także za projekty inwestycyjne, identyfikację potencjalnych akwizycji oraz ich realizację. W skład grupy - obok OnAudience Ltd, spółki powołanej w celu rozwoju międzynarodowej działalności Cloud Technologies - wchodzi także Audience Network, agencja nowych technologii specjalizująca się w realizacji targetowanych kampanii reklamowych online z wykorzystaniem danych. 

 

Piotr Soleniec ACCA posiada ponaddziesięcioletnie doświadczenie w obszarze strategicznego doradztwa finansowego, kupna i sprzedaży spółek, przygotowania ofert publicznych, oceny potencjału inwestycyjnego firm oraz realizacji procesów due dilligence. Przez ostatnie 5 lat był związany z Icentis Capital, inwestorem private equity, gdzie jako dyrektor inwestycyjny odpowiadał m.in. za identyfikację i analizę potencjalnych spółek portfelowych, ich wycenę, a także całościową realizację transakcji kapitałowych. W ramach współpracy z Icentis pełnił rolę CFO u dwóch inwestycjach partnerów Icentis - w spółce Solumverbum oraz Fundacji ETO. Odpowiadał również za obsługę znaczących projektów korporacyjnych (m.in. inwestycji oraz dezinwestycji) w spółce RUCH zarządzanej przez Icentis w imieniu inwestora Eton Park. Od 2016 roku pełnił także funkcję doradcy zarządu Sygnity, gdzie odpowiadał za realizację procesów akwizycyjnych. Wcześniej, przez 6 lat współpracował z Central Europe Trust Polska, gdzie zajmował kolejno stanowiska analityka, konsultanta, associate oraz senior associate.

 

Piotr Soleniec jest członkiem ACCA od 2013 oraz absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. 

 

Źródło: cloudtechnologies.pl, informacjebranzowe.pl, wirtualnemedia.pl

22-03-2017