ACCA

Summer Party 2016

22 czerwca 2016 odbył się ACCA Members Networking Event, czyli doroczne Summer Party połączone z Walnym Zgromadzeniem Członków (AGM).

 

Wydarzenie, w którym udział wzięło prawie 200 osób, było dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości i odświeżenia starych, do czego aktywnie zachęcał Przemek Pohrybieniuk, szef ACCA Polska. Podczas krótkiej prezentacji podsumowującej miniony rok pracy Pohrybieniuk powiedział, że polski oddział ACCA, którego liczba członków wzrosła w minionym roku o prawie 200 osób do 1600, stawia sobie trzy cele: zainteresować kwalifikacjami ACCA jak najwięcej studentów, wspierać ich w jak najszybszym zdobywaniu kwalifikacji i zadbać, by uzyskawszy kwalifikacje czerpali jak najwięcej korzyści z członkostwa. Realizując te cele ACCA Polska zorganizowała w minionym roku wiele spotkań, zarówno dla przyszłych, jak i obecnych członków. Dzięki nim studenci mieli szansę dowiedzieć się o zaletach kwalifikacji ACCA, zaś członkowie mieli możliwość podwyższania zarówno swoich umiejętności technicznych jak i kompetencji menedżerskich, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. Wiceprzewodnicząca Rady Członków ACCA, Justyna Zakrzewska, krótko podsumowała liczne aktywności Rady i zachęcała członków do zgłaszania pomysłów dotyczących przyszłych spotkań oraz do dzielenia się uwagami dotyczącymi działalności ACCA.

 

Czerwcowe spotkanie było też okazją do przyznania pierwszych w dwunastoletniej historii organizacji nagród za zaangażowanie - ACCA Member Engagement Award. Grażyna Drab FCCA została wyróżniona za promowanie kwalifikacji ACCA wśród pracowników Hewlett-Packard we Wrocławiu, Ashim Kumar FCCA za wkład w organizację regionalnych spotkań i szkoleń, a Grzegorz Ziółkowski ACCA - za współpracę z uniwersytetami. Laureaci nie kryli zaskoczenia, a w rozmowach kuluarowych podkreślali, że czerpią ogromną radość z dzielenia się swoją wiedzą i bycia ambasadorami ACCA w swoich środowiskach.