ACCA

Jak się uczyć

Kluczem do sukcesu w zdobyciu kwalifikacji ACCA jest odpowiednie przygotowanie do egzaminów. Masz do wyboru różnorodne możliwości, dlatego musisz zdecydować, która metoda jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Poniżej znajdziesz broszurę „Supporting our students" oraz kilka przydatnych wskazówek dotyczących metod nauki.

Jak wybrać metodę przygotowania do egzaminów ACCA?

Istotne jest m.in. Twoje obecne wykształcenie i dostępność czasowa - jeśli jeszcze studiujesz, możesz zdecydować się na studia z ACCA, zaś jeśli już pracujesz, intensywne kursy będą bardziej adekwatne.

Formy nauki w ACCA są bardzo elastyczne: począwszy od studiów dziennych na akredytowanych przez ACCA kierunkach przez stacjonarne kursy weekendowe organizowane przez akredytowane firmy szkoleniowe po wygodne kursy online dla lubiących uczyć się indywidualnie. Możesz też zaplanować, jak często będziesz podchodził do egzaminów oraz ile egzaminów zamierzasz zdawać przy jednym podejściu.

Masz do wyboru:

 

Jak przygotować się do egzaminu na akredytowanej przez ACCA uczelni?

Dzięki szeroko zakrojonemu programowi akredytacji uczelni wyższych w Polsce studenci wybranych kierunków i specjalności zyskują zwolnienia z egzaminów ACCA po zaliczeniu odpowiednich przedmiotów i zdaniu egzaminów na swojej uczelni. Egzaminy te zostały zmienione i dopasowane do wymagań ACCA - są oparte na studiach przypadków i trwają przynajmniej 3 godziny. Dla wygody studentów odbywają się one po polsku (z wyjątkiem anglojęzycznych programów). Szczegółowych informacji o trybie zaliczania przedmiotów i zdawania egzaminów udzielają koordynatorzy programów (lista koordynatorów na poszczególnych uczelniach) oraz wykładowcy.

 

Czy mogę przygotować się samodzielnie do egzaminów ACCA? 

Do egzaminów ACCA możesz uczyć się samodzielnie, zarówno ACCA, jak i firmy szkoleniowe udostępniają rozmaite pomoce edukacyjne. Pamiętaj jednak, że wymaga to dużo dyscypliny i umiejętności planowania i zarządzania swoim czasem. Zachęcamy do zapisania się na kursy prowadzone przez jedną z naszych akredytowanych firm szkoleniowych, szczególnie na początku drogi do kwalifikacji ACCA, by uniknąć przykrej niespodzianki i zniechęcenia, mieć gwarancję profesjonalnego przygotowania oraz dokładniej poznać specyfikę egzaminów i techniki ich zdawania.

 

Zanim wybierzesz najbardziej odpowiednią dla siebie formę nauki, zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo. Podejmując naukę na kursach prowadzonych przez akredytowanych partnerów ACCA, możesz liczyć na szereg korzyści. Pamiętaj jednak, że nasze zapewnienia nie wystarczą, abyś osiągnął sukces - najwięcej zależy od Ciebie samego.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!