ACCA

Jak zacząć

Twój wybór padł na ACCA, ale nie wiesz jak zacząć? To proste! Oto kilka podstawowych informacji na początek.

 

Czy muszę mieć doświadczenie i wykształcenie wyższe?

Do rozpoczęcia kwalifikacji ACCA nie będziemy od Ciebie oczekiwać doświadczenia zawodowego ani wiedzy finansowej. Co więcej, nie wymagamy wyższego wykształcenia! W Polsce wykształcenie średnie (ukończone liceum i zdany egzamin maturalny) jest wystarczające do przystąpienia do zdobywania kwalifikacji ACCA. W praktyce korzystnie jest rozpocząć ACCA na studiach np. na kierunku finansowym, szczególnie gdy jest on akredytowany, wówczas zyskasz dodatkowe zwolnienia z egzaminów ACCA. Pełną informację o zwolnieniach znajdziesz w zakładce Akredytowane uczelnie.

 

Czy może są wymagane inne kompetencje?

Ze względu na międzynarodowy charakter kwalifikacji ACCA wszystkie egzaminy przeprowadzane są w języku angielskim, w związku z czym konieczna jest jego znajomość w stopniu co najmniej średnim. Nie przejmuj się jednak, jeśli nie czujesz się „orłem” z angielskiego – wielu członków i studentów ACCA wymieniło kwalifikację jako najlepszy kurs angielskiego w swoim życiu, więc zdążysz się podciągnąć :)

Na każdym poziomie część pytań egzaminacyjnych wymaga wykonania obliczeń, stąd dobra znajomość matematyki może okazać się niezbędna. Pod tym linkiem na www.accaglobal.com znajdziesz wirtualne centrum testowe, w którym możesz sprawdzić wymagane przez ACCA kompetencje w zakresie języka angielskiego i matematyki.

 

Jaki jest pierwszy krok do ACCA?

Pierwszym krokiem na Twojej drodze do kwalifikacji ACCA będzie rejestracja w organizacji:

  1. Jeśli jesteś studentem akredytowanego kierunku, specjalności lub ścieżki, o szczegóły rejestracji pytaj w Dziekanacie lub skontaktuj się z Opiekunem na wydziale (kontakty w zakładce Akredytowane uczelnie).
  2. Jeśli jesteś studentem innego kierunku lub skończyłeś studia, wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.accapolska.pl  lubwww.accaglobal.com w lewym górnym rogu ("myACCA"). Przygotuj sobie skany dyplomów uczelni wraz z ich tłumaczeniami przysięgłymi (szczególnie jeśli będziesz wnosił o zwolnienia z niektórych egzaminów), zdjęcie w formacie paszportowym oraz potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej (wysokość opłaty w zakładce Daty i opłaty).

 

18620215_1536986039659260_6582427255322720594_n