ACCA

Dyrektor Departamentu Rachunkowości

Wstęp (info o firmie)

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w  rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Warszawa

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

Obowiązki

  • Sprawowanie nadzoru nad tworzeniem i realizacją polityki rachunkowości Banku
  • Nadzorowanie procesami sprawozdawczości statutowej i nadzorczej oraz odpowiedzialność za raportowanie do właściwych organów nadzorczych (tj. NBP, KNF i inne)
  • Nadzór nad organizacją ewidencji gospodarki własnej banku
  • Nadzorowanie konsolidacją sprawozdań finansowych Banku
  • Kierowanie oraz nadzorowanie prowadzeniem rozliczeń podatkowych oraz sporządzanie deklaracji podatkowych banku
  • Kształtowanie standardów i regulacji w zakresie obiegu dokumentów księgowych i monitorowanie ich realizacji
  • Ustalanie wytycznych do sporządzania dokumentacji podatkowej przy zawieraniu transakcji z podmiotami powiązanymi oraz kontrolowanie ich stosowania
  • Organizacja i nadzór nad procesem badania sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta w banku
  • Współpraca z organami skarbowymi w zakresie bieżących rozliczeń podatkowych oraz kontroli podatkowych
  • Współpraca z partnerami zewnętrznymi w tym audytorami, instytucjami nadzoru finansowego, bankami i innymi instytucjami

Wymagania

  • Minimum 7 lat doświadczenia zawodowego na analogicznym stanowisku
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia) dodatkowym atutem będą kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów/zarządzania: CIMA, ACCA, MBA
  • Znajomość przepisów podatkowych, standardów raportowania, bardzo dobra znajomość zagadnień z obszaru kontrolingu, rachunkowości i finansów
  • Doświadczenie w usprawnianiu procesów wewnątrz organizacji, implementacji nowych narzędzi kontrolingowych oraz doświadczenie w zarządzaniu zmianą
  • Umiejętność podejmowania strategicznych decyzji w zmieniających się warunkach przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi finansowych
  • Silna orientacja biznesowa, terminowość w realizowaniu zadań, rozwinięte zdolności analityczne i umiejętność łączenia faktów
  • Wysoko rozwinięte kompetencje menedżerskie przede wszystkim w zakresie przywództwa, motywowania, angażowania w cele i zadania, delegowania odpowiedzialności
  • Wysoki poziom zaangażowania
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

12-07-2018