Dla najlepszych uczelni na świecie ACCA stworzył program akredytacji, dzięki któremu studenci mogą dostać aż 9 zwolnień z egzaminów ACCA na podstawie egzaminów zdanych w toku studiów.
DLACZEGO WARTO AKREDYTOWAĆ UCZELNIĘ?
ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się organizacją non-profit zrzeszającą specjalistów ds. finansów i rachunkowości na całym świecie. Liczy ponad 700.000 członków i studentów, czyli osób na drodze do członkostwa - w 180 krajach.
Kwalifikacja zawodowa ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu: nowoczesnego zarządzania przedsiebiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm. Kwalifikacja ACCA jest rozpoznawana i uznana na całym świecie przez pracodawców, przez co daje szansę na międzynarodową karierę i sukces zawodowy. W Wielkiej Brytanii ACCA jest organizacją nadającą tytuł biegłego rewidenta.
Celem ACCA jest nie tylko oferowanie najwyższej jakości kwalifikacji zawodowej, ale również dzielenie się wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego. ACCA współpracuje z rządami Państw, regulatorami, uczelniami wyższymi, oraz bierze aktywny udział w pracach najważniejszych na świecie organizacji z obszaru finansów i rachunkowości.
NA CZYM POLEGA PROGRAM AKREDYTACJI UCZELNI?
Dla najlepszych uczelni na świecie ACCA stworzył program akredytacji, dzięki któremu studenci wybranych kierunków lub specjalności mają zaliczoną część kwalifikacji na podstawie egzaminów zdanych w toku studiów. Proces akredytacji polega na porównaniu i dostosowaniu sylabusów oraz sposobu egzaminowania na uczelni do standardów ACCA.
Dzięki akredytacji kierunku lub specjalności uczelnie stwarzają studentom zainteresowanym kwalifikacją ACCA możliwość zaliczenia części egzaminów w trakcie studiów i zdobycia jednego z dyplomów ACCA. Proces akredytacji polega na porównaniu programu nauczania i formy egzaminowania. Aby akredytować kierunek/specjalność w ACCA uczelnia zobowiązana jest złożyć:
- dokument aplikacyjny,
- syllabusy przedmiotów, które uczelnia chce akredytować (na jeden przedmiot ACCA można składać maksymalnie 3 przedmioty akademickie – pokrycie przedmiotów przedstawiane jest w formie tabeli),
- przykładowe egzaminy.
Szczegółowych informacji o procesie akredytacji uczelni wyższych udziela Anna Pinchinat-Miernik: Anna.Pinchinat-Miernik@accaglobal.com, uczelnie@accaglobal.com