Styczeń 2025 roku to jubileuszowe 10-lecie współpracy pomiędzy Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) a Polską Izbą Biegłych Rewidentów (PIBR). Partnerstwo tych dwóch organizacji skutecznie wspiera rozwój biegłych rewidentów oraz profesjonalistów z obszaru finansów i rachunkowości.
Współpraca z PIBR to jedno z naszych kluczowych partnerstw, dzięki któremu możemy nie tylko edukować na temat zawodów związanych z rewizją finansową, ale także rozwijać kompetencje specjalistów w obszarze audytu. W obliczu zmian wynikających z obowiązku raportowania ESG, praktyczne umiejętności zdobywane dzięki tej współpracy stają się kluczowe dla przyszłości zawodowej naszych członków.
– podkreśla Agnieszka Jarosz, Head of Northern and Eastern Europe ACCA.
Zarówno profesja biegłego rewidenta, jak i księgowego, nieustannie się zmienia i staje przed nowymi zadaniami. Jednym z kluczowych wyzwań jest sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju i jej atestacja, do której w Polsce zostali uprawnieni wyłącznie biegli rewidenci. Kolejna istotna zmiana to wykorzystanie nowych technologii i AI. Współpraca z ACCA, renomowaną międzynarodową organizacją działającą od ponad 120 lat, była i pozostanie dla samorządu biegłych rewidentów okazją do wspierania naszych członków w rozwoju zawodowym, poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach partnerskich działań.
– dodał Kamil Jesionowski, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Wspólne inicjatywy i osiągnięcia
Korzyści dla członków obu organizacji
Członkowie ACCA mogą z kolei ubiegać się o zwolnienia z egzaminów „Ekonomii i kontroli wewnętrznej” oraz „Rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej” w postępowaniu na biegłego rewidenta.